Завдання ґрунтування перед фарбуванням:
- зміцнити основу - ґрунтовка глибоко проникає в покриття і не забиває пори;
- зниження витрати лакофарбових матеріалів, шляхом вирівнювання поглинання основи;
- посилення адгезії фінішного лакофарбового покриття та основи;
- посилення яскравості та насиченості наступного шару фарби (багато грунтовок можна кольорувати в тон фарби, щоб перекрити колірні перепади основи);
- захищати покриття від шкідливих бактерій, плісняви, грибка, вологи (якщо обрано антисептичну ґрунтовку).
Яка ґрунтовка потрібна під фарбування
Найголовніше в роботі з ґрунтом – вибрати відповідний склад. Сучасні його види випускають з урахуванням виду основи, на яку ви наносите грунтовку. Наприклад: для цегляних стін та декоративної штукатурки, для гіпсової штукатурки та гіпсокартонних плит, для бетону. Також існують і універсальні склади грунтовки, які підходять під більшість підстав.
Приклад універсального складу – SEMIN TIEFGRUND (PRIM-PLAQUE). Це грунт-паста з можливістю вирівнювання кольору поверхні та брудовідштовхувальними властивостями. Цю ґрунтовку використовують не тільки під фарбування, але також під поклейку шпалер, перед нанесенням декоративної штукатурки та іншими видами фінішного оздоблення поверхонь.
При роботі з ґрунтовкою може виникнути потреба її кольорування. Це нескладно, зате позбавить вас необхідності нанесення фарби більше ніж у 2 шари. Якщо ви заколеруєте грунт у потрібний тон, то після першого нанесення склад, що фарбує, буде вкривати більшість колірних перепадів на основі.
У будь-якому випадку ніколи не забувайте ґрунтувати поверхні перед нанесенням фарби. Це обов'язковий етап перед фінішним оздобленням основи.