Особливості шпаклівки укосів
Головний нюанс у роботі зі схилами – складна геометрія. Вам потрібно обробити відразу кілька внутрішніх і зовнішніх кутів, до яких не так просто підібратися. Не забувайте, що гарне природне освітлення зробить видимими будь-які дефекти, тому працювати потрібно гранично акуратно та уважно.
Важливо вибрати якісну шпаклювальну суміш. Якщо на поверхні багато нерівностей та дефектів, потрібно нанести два шари – спочатку стартову, а потім фінішну шпаклівку. Якщо ж потрібне лише загальне вирівнювання, достатньо одного фінішного складу.
Таким чином, для шпаклювання укосів не потрібна спеціалізована шпаклівка, підійде будь-який якісний склад для внутрішніх робіт. Головне, щоб він був міцним, зносостійким та витримував усі навантаження, що й укоси.
Як зашпаклювати відкоси:
- Попередньо підготуйте інструменти: вузький та широкий шпатель, наждачний папір для шліфування, цебро або іншу ємність для замішування розчину, перфорований куточок.
- Очистіть і підготуйте поверхню, обов'язково обробіть її шаром ґрунтовки, дайте просохнути.
- Для вирівнювання укосів встановіть куточок на тонкий шар шпаклівки за допомогою рівня, потім встановіть дефекти. Тепер нанесіть перший шар розчину вздовж укосу, дайте йому висохнути, а за потреби розподіліть другий шар.
- Після висихання потрібно зачистити поверхню наждачним папером або іншим способом. Тепер нанесіть фінішний шар шпаклівки по всій площі укосів, але тільки після його висихання та шліфування переходьте до декоративного оздоблення.
Важливо: фінішну шпаклівку наносять на рівну поверхню, тому не призначена для глибокого вирівнювання. З цим завданням мав попередньо впоратися стартовий склад.
За рівнем складності шпаклівка укосів відноситься до ремонтних робіт середнього рівня, проте вимагає від майстра і навичок, і спеціального складу шпаклівки. Тому вибирайте потрібну суміш і сміливо приступайте!