Якою має бути ремонтна шпаклівка
Залежно від особливостей конкретного продукту, він може підходити для ремонту та вирівнювання поверхонь цементно-вапняного, цементно-піщаного, бетонного та цегляного типу на стінах, стелях, усередині та зовні приміщень.
До базових вимог до ремонтної шпаклівки можна віднести такі характеристики:
- підвищена міцність;
- швидке висихання;
- відсутність усадки;
- стійкість та міцність.
Додатково шпаклівка може бути з армуючими добавками, що посилює міцність складу. Вона використовується для нанесення на штукатурені поверхні, а також дерев'яні, кам'яні, бетонні.
За консистенцією продукт може бути сухим або готовим до застосування. За складом шпаклівка буває цементною, гіпсовою, латексною, акриловою або комбінованою, з різною крупністю наповнювача.
Особливості роботи з ремонтною шпаклівкою:
- На початковому етапі потрібно підготувати робочу область: очистити від бруду, пилу, знежирити, видалити неміцні або ділянки, що обсипаються. Якщо поверхня раніше була пофарбована, необхідно вимити її з миючим засобом і зняти старий шар фарби.
- Ремонтну шпаклівку найзручніше наносити шпателем. Для цього є кілька видів інструменту, але найчастіше майстри вибирають малярний (у вигляді трапеції із пластмасовою ручкою та гнучким лезом) або фасадний (якщо площа роботи велика).
- Шліфування поверхні після нанесення та висихання ремонтного складу обов'язкове. Краще використовувати шліфувальну машинку, але можливе виконання роботи наждачним папером. За потреби нанесіть другий шар шпаклівки за тією ж інструкцією.
Як і всі штукатурки, ремонтні склади використовують на сухих поверхнях, а температура повинна бути вищою за +10°C при відносній вологості 80%.