Як вибрати клей для конкретного покриття
Виробник вказує на етикетці складу його особливості, наприклад, вологостійкий, універсальний, клей-шпаклівка та інші характеристики. Тому насамперед потрібно визначитися із призначенням клею. Розглянемо варіанти, коли майстру потрібно працювати зі шпалерами, флізеліном та склополотном.
Клей для шпалер.
Його потрібно вибирати залежно від їхнього виду: для паперових, вінілових, флізелінових, склошпалер. Окремо виділяють універсальний клей. Його можна використовувати для багатьох матеріалів, але доведеться змиритися з одним недоліком: такий клей складний у приготуванні, тому що потрібно враховувати тип шпалер, щоб розвести правильний розчин із потрібною концентрацією.
Клей для склополотна.
Такий продукт підходить і для склополотна, і для склошпалер, а також призначений для поклейки важких шпалер. Склополот складається з пресованих скловолоконних ниток і виконує роль основи, на яку добре лягає фінішне оздоблення. При його поклейці на основу наносять товстий шар спеціального клею, накладають лист і розрівнюють шпателем від центру до країв. Зверніть увагу: звичайний склад для роботи зі склополотном не підійде.
Клей для флізеліну.
Флізелін – це матеріал, який запобігає розтріскуванню стін. Він перешкоджає руйнуванню матеріалу через усадку будинку, перепад температур та інших причин. Інший варіант його використання - маскування дефектів стін. Поклейка флізеліну відбувався за аналогічною зі стеклохолстом схемою.
Вибрати правильний клей не менш важливо, ніж якісне фінішне оздоблення. Не врахували тяжкість покриття – і воно просто сповзе, проігнорували тип шпалер – і вони з часом нерівномірно відшаровуватимуться. Тому виробники клеїв рекомендують підбирати продукт відповідно до матеріалу, з яким ви працюватимете. Економія на складі, що клеїть, змусить вас переплатити в майбутньому набагато більше.
В асортименті бренду Semin є кілька видів клею залежно від призначення: універсальні для всіх типів шпалер (паперових, флізелінових, вінілових), для склошпалер та склополотна, окремо для паперових шпалер. У кожній категорії є свої підвиди, наприклад посилений клей для важких паперових матеріалів. Тому вибирайте якісний клей, який сумісний із вашими шпалерами, флізеліном або склополотном. Тоді фінішне покриття буде довговічним.